Nawigacja

  • Nowa strona internetowa już dostępna

    Szanowni Państwo od 01.06.2020 jest nowa strona internetowa szkoły.

    Wszystkie bieżące informację będą zamieszczane na nowej stronie. Serdecznie zapraszamy.

    Przejść na nową stronę można za pomocą poniższego linku:

  • WARTO PRZECZYTAĆ! Informacja dla rodziców.

    Witam Drodzy Rodzice

    W związku z sytuacją, w której dzisiaj przyszło nam się odnaleźć chciałabym przedstawić Wam w skrócie (ponieważ wiem, że jesteście teraz bardzo zapracowani), jak organizować sobie naukę z dzieckiem w domu, jak motywować dzieci do pracy, gdyż domyślam się, że nie jest to łatwe. Moim zamiarem jest choć odrobinę wesprzeć Was w tym trudnym zadaniu. Poniżej przedstawię Wam kilka myśli, które nasuwają mi się w związku z powyższym tematem.

    Bardzo Was proszę abyście w pierwszej kolejności zadbali o siebie, bo jeżeli Wy będziecie przemęczeni i sfrustrowani, nie będziecie mieli zasobów, aby zadbać o Wasze dzieci, nie tylko o naukę, ale też o inne, ważniejsze nawet potrzeby. Zmęczony i sfrustrowany rodzic nie pomoże swojemu dziecku. Tak jak ratownik, w pierwszej kolejności dba o swój komfort i bezpieczeństwo, tak Wy w pierwszej kolejności musicie zadbać o siebie, aby przetrwać ten trudny czas.

    Dlatego zróbcie coś dla siebie, nawet coś bardzo małego, coś co lubicie i co jest dla Was ważne i nie zapominajcie o tym każdego dnia. Jak wydzielicie w ciągu dnia czas na własną przyjemność, zadbacie o własne potrzeby, na pewno świat się nie zawali. Zadbajcie o pozytywną, wspierającą atmosferę w Waszych domach. Nauka jest ważna, ale nie najważniejsza. Aby dzieci mogły się efektywnie uczyć, muszą czuć się bezpiecznie. Za jakiś czas nasze dzieci nie będą pamiętały koronawirusa, ale zapamiętają emocje, jakich doświadczały w tym czasie.

    Drogi Rodzicu, wiem, że wiesz jak zorganizować warunki do nauki w domu, jednak pozwól, że podamy nasze propozycje:

    • naukę zawsze lepiej zaczynać z rana, gdyż nasz mózg znacznie lepiej wtedy pracuje;

    • nie uczymy się głodni, najpierw należy zjeść dobre śniadanie;

    • przygotujmy wygodne miejsce do nauki i ograniczmy wszystko, co może nas w danym czasie rozpraszać;

    • gdy podczas nauki napotykamy na jakieś trudności, gdy nie wiemy, co zrobić dalej koniecznie!!! zróbmy przerwę, wróćmy do zadania, gdy emocje opadną, gdy się wyciszymy;- starajmy się nie doprowadzać do sytuacji konfliktowych, gdy nasze dziecko nie chce się uczyć, spytajmy dlaczego, jaką ma trudność, co lubi, a czego nie lubi, jaką ono ma propozycję, co by mu pomogło. Dzieci też mają swoje pomysły, są skarbnicą wiedzy i warto korzystać z ich pomysłów. Ale nigdy nie rozmawiajcie w silnych, negatywnych emocjach, wtedy zawsze róbcie przerwę;

    • ogromnie ważna jest higiena snu. Dbajcie o to, aby Wasze dzieci nie chodziły późno spać i aby dwie godziny przed snem nie korzystały już z urządzeń elektronicznych;- niesamowicie ważny jest również ruch na świeżym powietrzu i w ogóle ruch, im mniejsze dzieci, tym więcej tego ruchu potrzebują;

    • koniecznie róbcie przerwy dostosowane do indywidualnych potrzeb Waszych dzieci, chyba że dziecko nie zgłasza takiej potrzeby;

    • to jest też dobry czas, aby przyjrzeć się swoim dzieciom z uwagą, zobaczyć, jakie przedmioty lubi, a jakich nie lubi, czego w ogóle uczy się w szkole, co go interesuje i może warto bardziej skupiać się na tych treściach, które dziecko interesują;

    • ustalmy jakiś limit, ograniczony czas nauki domowej i pilnujmy tego, jeżeli nie zdążymy zrobić wszystkiego, trudno, mamy jeszcze mnóstwo innych, ważnych spraw do zrobienia;

    • pamiętaj Drogi Rodzicu, że wieczór to czas na wspólne oglądanie filmów, gry planszowe, rozmowy, przygotowanie kolacji, a nie NAUKĘ!!!

    Wiem, jak trudno jest czasem nakłonić naszą pociechę do nauki, dlatego pomyślałam, że pomogę Wam również zadbać o to, jak wspierać i motywować dziecko do nauki w domu.

    A oto kilka wskazówek:

    Wspólnie znajdźcie powody do nauki.

     

    - Po co się uczę?

    - Co mi da ta wiedza?

     

    Podzielcie materiał na części, nagradzajcie dziecko za wysiłek i zrealizowany plan dnia

     

    - Możecie ustalić, że po skończonej pracy dziecko ma chwilę na zabawę i czas na swoje przyjemności lub coś innego co sprawiło by przyjemność.

     

    Ustalcie plan dnia.

     

    - Znajdźcie w nim czas na naukę, obowiązki, odpoczynek i zabawę.

     

    Spróbujcie uczyć się w ciekawy sposób.

     

    - Wykorzystajcie do nauki zabawki.

    - Jeżeli dziecko musi nauczyć się czegoś na pamięć spróbujcie to narysować – mózg będzie kojarzył słowo z obrazkiem. W ten sposób dziecko łatwiej przyswoi informacje.

    - Używaj kolorowych flamastrów/długopisów do zaznaczania ważnych rzeczy.

     

    Nie krytykuj dziecka – wytłumacz.

     

    Chwal dziecko za wysiłek, który wkłada w to co robi, dodawaj mu otuchy.

     

    Nie stawiaj dziecku zbyt wysokich wymagań.

     

    Nie odrabiaj zadań za dziecko.

     

    Nie porównuj z innymi.

     

    AKCEPTUJ I KOCHAJ!

     

     

    PAMIĘTAJCIE RÓWNIEŻ O BEZPIECZNYM KORZYSTANIU Z INTERNETU.

    Mamy dla Was kilka najważniejszych zasad bezpieczeństwa:

    Odkrywaj Internet razem z dzieckiem. Bądź pierwszą osobą, która zapozna dziecko z Internetem. Spróbujcie znaleźć strony, które mogą zainteresować Wasze pociechy, a następnie zróbcie listę przyjaznych im stron. Jeśli Twoje dziecko sprawniej niż Ty porusza się po Sieci, nie zrażaj się – poproś, by było Twoim przewodnikiem po wirtualnym świecie. Ważne! Sprawdź z jakich portali korzysta Twoje dziecko i czy jest to zgodne z regulaminem, (np. od jakiego wieku można zakładać konta)

    Naucz dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w internecie. Uczul dziecko na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreśl, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie mówią. Ostrzeż dziecko przed ludźmi, którzy mogą chcieć zrobić im krzywdę. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach czyhających w Internecie i sposobach ich unikania.

    Rozmawiaj z dziećmi o ryzyku umawiania się na spotkania z osobami poznanymi w Sieci. Dzieci muszą mieć świadomość, że mogą spotykać się z nieznajomymi wyłącznie w towarzystwie przyjaciół, dorosłych i zawsze po uzyskaniu zgody rodziców.

    Naucz swoje dziecko ostrożności przy podawaniu swoich prywatnych danych. Dostęp do wielu stron internetowych przeznaczonych dla najmłodszych wymaga podania prywatnych danych. Ważne jest, aby dziecko wiedziało, że podając takie informacje, zawsze musi zapytać o zgodę swoich rodziców. Ustal z nim, żeby nigdy nie podawało przypadkowym osobom swojego adresu i numeru telefonu.

    Naucz dziecko krytycznego podejścia do informacji przeczytanych w Sieci. Wiele dzieci używa Internetu w celu rozwinięcia swoich zainteresowań i rozszerzenia wiedzy potrzebnej w szkole. Naucz dziecko, że trzeba weryfikować znalezione w Internecie treści, korzystając z innych dostępnych źródeł, gdyż nie wszystkie znalezione w Sieci informacje są wiarygodne.

    Bądź wyrozumiały dla swojego dziecka. Często zdarza się, że dzieci przypadkowo znajdują się na stronach adresowanych do dorosłych. Ważne jest, żeby dziecko mówiło o tego typu sytuacjach; by wiedziało, że zawsze kiedy poczuje się niezręcznie, coś je zawstydzi lub przestraszy, może się do zwrócić do Ciebie lub innego dorosłego.

    Zgłaszaj nielegalne i szkodliwe treści. Nielegalne treści można zgłaszać na policję lub do współpracującego z nią punktu kontaktowego ds. zwalczania nielegalnych treści w Interneci

    Zapoznaj dziecko z NETYKIETĄ – Kodeksem Dobrego Zachowania w Internecie. Przypominaj dziecku o zasadach dobrego wychowania. Twoje dziecko powinno je poznać (nie wolno czytać nie swoich e-maili, kopiować zastrzeżonych materiałów, itp.)

    Poznaj sposoby korzystania z Internetu przez Twoje dziecko. Popatrz jak Twoje dziecko korzysta z Internetu, jakie strony lubi oglądać i jak zachowuje się w Sieci. Ustalcie zasady korzystania z Sieci oraz sposoby postępowania w razie nietypowych sytuacji. Uświadom dziecko, że żarty z użyciem mediów elektronicznych mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, zarówno dla ofiar jak i sprawców takich działań.

    Pamiętaj, że pozytywne strony Internetu przeważają nad jego negatywnymi stronami. Internet jest doskonałym źródłem wiedzy, jak również dostarczycielem rozrywki. Pozwól swojemu dziecku w świadomy i bezpieczny sposób w pełni korzystać z oferowanego przez Sieć bogactwa.

                                                                                        Psycholog Anna Jabłońska

     

     

     

     

  • INFORMACJE O ZAMKNIĘCIU SZKÓŁ

  • W DNIACH 11-13 MARCA 2020 SZKOŁA I PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE

    W związku z potwierdzonym na Lubelszczyźnie przypadkiem zakażenia koronawirusem za zgodą Wójta Gminy Jabłonna w dniach od 11-ego marca do 13-ego marca 2020 r. zamknięte będą wszystkie szkoły, przedszkola, oddziały przedszkolne, klub dziecięcy. Zamknięte zostają również Centrum Kultury Gminy Jabłonna oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie wraz z filiami. 

  • PLAKAT INFORMACYJNY

  • 14 października

    DRODZY RODZICE

    informujemy, iż poniedziałek 14 października 2019 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu świetlica pracuje od godziny 700 - 1600

    Przedszkole pracuje jak w każdy poniedziałek.

                                                                                        RP Zespołu Szkół w Jabłonnie

  • CODEWEEK2019

     

    16 września 2019 r.

    OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!

    Już niespełna trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

    Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

    Europejski Tydzień Kodowania to …

    wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.  

    Po co uczyć dzieci programowania?

    Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą J

    Programowanie to frajda!

    Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie w całej Polsce zorganizowaliśmy ponad pięć tysięcy wydarzeń.  Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.

     

    Krok po kroku

    Tak jak wspominaliśmy – nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry. Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas.

    Zacznijcie od lekcji informatyki, które odbędą się w Waszej szkole pomiędzy 5 a 20 października. Inne pomysły? Turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach, konkurs dla uczniów, a może obejrzycie razem film z nowinkami technicznymi w rolach głównych i później o nim podyskutujecie? Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.

    Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie www.codeweek.eu/events To ważne - liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.

    Kto pyta, nie błądzi

    Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę www.koduj.gov.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/). Możecie też do nas pisać na adres: programowanie@mc.gov.pl

    Bądźmy w kontakcie!

    Pozdrawiamy

    Zespół #CodeWeek2019

  • Agata Odój i jej sukcesy.

    W dniach 14.09.2019-15.09.2019 odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w skokach przez przeszkody oraz Zawody Regionalne.

    Były one zorganizowane na terenie Ośrodka Jeździeckiego Fidelius w Pólku.

    Mistrzem Województwa w kat. LL65 została Agata Odój, która reprezentowała klub Jeździecki w Pszczelej Woli na klaczy Magia po Berlin Bej.

    Jej trenerem jest Wojciech Jachymek.

    vv

  • Nauka przez zabawę

     

        Jak zrobić szaszłyk z balona, szaloną pianę czy tęczę na mleku? Te i inne eksperymenty mogli wykonać uczniowie klasy IV, którzy wraz z wychowawczynią odwiedzili Instytut Agrofizyki w Lublinie. Oprócz tego obejrzeli ciekawe zjawiska zachodzące z udziałem środków sypkich.

    Agnieszka Pytka

  • Uroczysta rozpoczęcie roku szkolnego

    Rok szkolny uczniowie rozpoczną Mszą Świętą o godzinie 9.00. Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole odbędzie się na hali sportowej o godzinie 10.15.

    Dzieci przedszkolne w tym dniu przychodzą do przedszkola według godzin zdeklarowanych przez rodziców.

  • PRZEDSZKOLE ZAPRASZA.

          Dnia 30 sierpnia 2019 roku (piątek) w godzinach 900-1200 zostaną udostępnione sale przedszkolne, z którymi będą mogły zapoznać się dzieci i ich rodzice.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się dnia 19.06.2019 r.

    Msza Święta godzina - 9.00

    Zakończenie dla klas I - V - hala sportowa - 10.00

    Zakończenie dla klas VI - VIII i gimnazjalnych - mała sala gimnastyczna - 10.00

    Autobus w tym dniu rano będzie na przystankach równo godzinę później.

    Odwóz po uroczystości planowany jest na 12.30

  • Zwycięstwo w Gminnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II

     

          „Jan Paweł II – Świadek Miłości”

         30.05.2019r. odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II – „Jan Paweł II – Świadek Miłości” w Szkole Podstawowej w Skrzynicach. Z naszej szkoły udział wzięła trzyosobowa drużyna: Aleksandra Kusaj kl. III G, Klaudia Klimek kl. VIII a, Martyna Motyl kl. VIII a. W konkursie wzięły udział drużyny z Czerniejowa, Tuszowa, Skrzynic, Piotrkowa i Jabłonny. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

    I etap – to prezentacja multimedialna – „Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski”.

    II etap – konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Pytań było bardzo dużo. Drużyny losowały numery pytań. W zależności od stopnia trudności pytania były punktowane 1-3 pkt.

    Nasze uczennice zdobyły największą ilość punktów z obu etapów i zajęły I miejsce.

  • Kolejny poetycki sukces uczennicy z Jabłonny

           Uczennica klasy VIII „a” z Zespołu Szkół w Jabłonnie – Magdalena Niedźwiadek dwa lata temu zaliczyła udany debiut literacki. Została wówczas wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Literackim pod hasłem „Dom”, a jeden z jej wierszy znalazł się w tomiku poezji wydanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

         W bieżącym roku Magda odpowiedziała na zaproszenie organizatorów Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ze szkoły nr 57 w Lublinie i po raz kolejny wzięła udział, tym razem w konkursie pod hasłem „Pokaż Urszulce Kochanowskiej, jak dzisiaj wygląda świat szczęśliwego dziecka”. Uczennica zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „poezja” za utwór poświęcony twórczości Mistrza z Czarnolasu. Impreza została zorganizowana pod patronatem honorowym: Lubelskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Filologii Polskiej UMCS, Wydawnictwa Katolickiego „Gaudium” oraz Muzeum Lubelskiego.

            Z kolejnego sukcesu poetyckiego uczennicy jest bardzo dumna nauczycielka języka polskiego – pani Maria Grzesiak, która towarzyszyła Magdzie podczas uroczystości wręczenia nagród 20 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Gratulujemy!


    Zespół Szkół w Jabłonnie

  • Nasz dar dla HOSPICJUM

       W dniu 30.05.2019 w naszej szkole odbyła się akcja pomocy dla Hospicjum im. Małego Księcia. Członkowie koła wolontariatu sprzedawali balony, aby wesprzeć chore dzieci w hospicjum.

      Jak zwykle nasi uczniowie pokazali, że mają serce dla potrzebujących.

                                 Wszystkim bardzo, bardzo DZIĘKUJEMY.

     

  • WYCIECZKA NA FARMĘ ILUZJI ORAZ DO MUZEUM LOTNICTWA

    KLASA Ia oraz I b - 16 maja 2019 r.

          Wiosna to czas wycieczek i wyjazdów, okazja do tego, aby poznawać ciekawe zakątki bliższe i dalsze. Jeśli chodzi o klasy pierwsze to wycieczki mają charakter jednodniowych wyjazdów, ale zawsze są to miejsca , ciekawe, które z jakiś powodów należałoby zobaczyć. Klasa Ia oraz I b wraz z wychowawczyniami – p. Lucyną Grzegorczyk oraz panią Alicją Łaska odbyły wyjazd 16 maja 2019r. Celem wycieczki było MUZEUM LOTNICTWA W DĘBLINIE oraz FARMA ILUZJI położona pół godziny jazdy za Dęblin , w miejscowości Trojanowice. Uczniowie zwiedzili istniejące od 2011 roku Muzeum Sił Powietrznych. Gromadzony jest tu sprzęt latający i zabezpieczający działalność Sił Powietrznych od 1918 roku do dnia dzisiejszego. Na ekspozycjach wewnętrznych obejrzeć mogliśmy elementy uzbrojenia i budowy samolotów a także różnorodne dokumenty, mapy, fotografie, mundury i pamiątki. Szczególnie interesująca była wystawa plenerowa, prezentująca samolot szkolne, bojowe, śmigłowce oraz sprzęt techniczny rakietowy i radiolokacyjny. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość wejścia do samolotu Jak-40. Wycieczka była dla dzieci lekcją historii dotyczącej polskiego lotnictwa wojskowego.

    Farma Iluzji to niezwykłe miejsce - gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje”.

    To miejsce  łączy przyrodę z nowoczesną techniką. Przyroda to ciekawie ukształtowany teren. A iluzja to głównie ciekawe zjawiska optyczne by oszukać ludzie zmysły. Tutaj odbyła się prawdziwa przygoda z magią- dzieci przechodziły przez salę pełną luster, oglądały się w krzywych zwierciadłach, próbowały schwycić hologramy. Następnie odkrywały tajemnice Lewitującego Kranu, Niemożliwego Trójkąta i Studni Nieskończoności. Dużym zainteresowaniem cieszył się iluzyjny żart, który pozwolił uwiecznić na zdjęciu własną głowę na talerzu. Wielką atrakcją była niewątpliwie Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi itp. Zaciekawiła nas także duża szachownica z gigantycznymi szachami oraz krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnale. Wielką atrakcją były wyścigi na tratwach oraz domek, który się obraca.. Na koniec była wspaniała zabawa na placu zabaw z różnymi atrakcjami. Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń!

                                                                                                        AUTOR- Lucyna Grzegorczyk

     

  • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH

    Szanowni Państwo

    w dniach od 10 do 17 kwietnia odbywają się

    egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty,

    dla pozostałych uczniów są to

    dni wolne od zajęć dydaktycznych.

    Rodzice, którzy w tych dniach nie mogą zapewnić

    opieki swoim dzieciom proszeni są o zapisanie

    w sekretariacie dziecka do świetlicy szkolnej.

    Przedszkole w tych dniach pracuje zgodnie

    z planem.

     

  • ZEBRANIE RODZICÓW

    SZANOWNI PAŃSTWO 

    Informuję, że dnia 1 kwietnia 2019 roku odbędzie się w szkole zebranie rodziców.

    ► Rada Rodziców szkoły i przedszkola spotkanie godzina 16.00 sala nr 11.

    ► Rodzice klas IV spotkanie 16.45 - mała sala gimnastyczna.

    ► Rodzice pozostałych klas 16.45 spotkania z wychowawcami.

  • Owocowo-warzywne kreacje

                    Owocowo-warzywne kreacje to temat lekcji z wychowawcą w klasie Va

               Układaliśmy twarze i obrazy z owoców i warzyw. Cała praca zajęła nam 30 minut. Zajęcia były bardzo zabawne, po zajęciach zjedliśmy wszystkie kreacje. Chcieliśmy tym pokazać to że  owoce i warzywa są bardzo zdrowe i smaczne. W ten sposób nawiązaliśmy do   akcji ‘’Trzymaj formę’’.

  • Wycieczka do Lublina

            W dniu 20 marca 2019 roku uczniowie klasy 4a i 5a pod opieką p. Iwony De Silva, p. Agnieszki Brzozowskiej,  p. Zdzisławy Magdziak i p. Grazyny Zdybel udali się na wycieczkę do Lublina. Zwiedziliśmy budynek Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczy i wozy strażackie. Nagle zadzwonił alarm. Myśleliśmy, że to ćwiczenia próbne jednak myliliśmy się. Strażacy zostali wezwani na akcję, która dotyczyła wybuchu gazu. Byliśmy świadkami wyjazdu strażaków na akcję. Na tym zakończyliśmy pobyt w straży. I udaliśmy się do kina na film „Corgie, psiak królowej”.

     

                          Wycieczka była bardzo udana i pełna wrazeń

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKÓŁ W JABŁONNIE
    Jabłonna Druga 45
    23-114 Jabłonna
    woj. lubelskie
  • 81 56 105 25

Galeria zdjęć