Od 7 marca 2016 roku rusza rekrutacja do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Jabłonna.
Harmonogram rekrutacji oraz wniosek i dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata określonych kryteriów są do pobrania w zakładce ,, Informacje dla rodziców”.
Dyrektor ZS w Jabłonnie
Podziękowanie dla Pani Dyrektor Elżbiety Migasiuk
za wieloletnią pracę na stanowisku
Dyrektora Zespołu Szkół
w Jabłonnie.
W dniu 12 listopada 2015r. Rada Samorządu Uczniowskiego w obecności całej społeczności szkolnej dziękowała
Pani Dyrektor Elżbiecie Migasiuk za 18 lat pracy na stanowisku Dyrektora naszej szkoły.
„Codziennie widzieliśmy Panią Dyrektor uśmiechniętą, serdeczną, zawsze gotową do pomocy, służącą Swoją radą , pochylającą się
nad smutnym czy płaczącym uczniem ,uczennicą.
Przez 18 lat pracy na tym stanowisku Pani Dyrektor uczyła nie tylko nas, ale również nasze starsze rodzeństwo a nierzadko
naszych rodziców.
Przekazywała nam Pani wiedzę z zakresu przyrody, zaszczepiając w nas zainteresowanie tym pięknym przedmiotem.
Dziś w imieniu całej społeczności uczniowskiej- zarówno przedszkolaków jak i uczniów wszystkich klas- mamy zaszczyt za
to wszystko bardzo serdecznie Pani Dyrektor podziękować.
Bardzo cieszy nas to, że pozostaje jeszcze Pani z nami i będziemy mogli spotykać się z Panią na lekcjach przyrody”.
przemieszczali się 15 czerwca 2016r. uczniowie klasy IA, IB i IC.
Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom już nieco zapomnianych i rzadko wykonywanych, ale jakże pięknych zawodów takich jak pszczelarz, kowal czy garncarz.
W Pszczelej Woli dzieci poznały pracę pszczelarza. Dowiedziały się wielu ciekawostek z życia pszczelich rodzin. Poznały zagrożenia czyhające na te małe, ale jakże pożyteczne owady oraz miały możliwość obejrzenia pszczółek w swoich ulach.
Następnie udaliśmy się do Wojciechowa. Tam pan kowal, z ogromną nutką humoru, opowiedział i pokazał dzieciom na czym polega jego praca. Dzieci były zachwycone własnoręcznie przez niego wykonanymi wyrobami i bardzo chętne do wzięcia udziału w przygotowanych dla nich pokazach.
Ostatnim punktem naszej trasy turystycznej był Bęczyn. Tam spotkaliśmy się z garncarzem, który najpierw opowiedział nam o tradycjach garncarskich w jego rodzinie, przekazywanych sobie przez kolejne pokolenia, a następnie pokazał jak wygląda koło garncarskie i na czym polega umiejętność lepienia garnków. Wszyscy podziwialiśmy jak sprawnie z jego rąk wyłaniają się piękne kształty różnych wyrobów glinianych. Uczniowie mogli samodzielnie spróbować swoich sił na kole garncarskim. Z wielkim zapałem brali się do pracy i próbowali tworzyć gliniane dzbanuszki.
Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek i wspólnym spożywaniem. Po dniu pełnym atrakcji wszyscy pełni wrażeń, zmęczeni, ale jakże radośni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.
8 i 15 czerwca gościem w szkole i przedszkolu był
pan Piotr Kubić instruktor pływania, ratownik wodny.
Pan Ratownik zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego
zachowania się nad wodą i w wodzie.
Znamy już odpowiedzi na pytania :
Co zabrać ze sobą nad wodę? Jak bezpiecznie się opalać ?
Gdzie wolno się kąpać ? Kiedy nie należy wchodzić do wody?
Ratownik zademonstrował sprzęt używany do bezpiecznego pływania i ratowania tonących. Poznaliśmy numer ratunkowy nad wodą : 601 100 100.
Wizyta naszego gościa z pewnością wpłynie na poziom naszego bezpieczeństwa na kąpieliskach.
Serdecznie dziękujemy Panu Ratownikowi za wizytę i przekazane informacje!
Hodowla hortensji i chabrów, wyrachowany chuligan, zahartowany hultaj to przykładowe trudności ortograficzne, z jakimi musieli się zmierzyć uczniowie szkół podstawowych naszej gminy na „Międzyszkolnym konkursie ortograficznym”. Odbył się on 7 czerwca w Szkole Podstawowej w Skrzynicach. Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła nasza uczennica Patrycja Pielecha.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę, a w szczególności - Patrycji!!!
Pod takim hasłem dnia 3 czerwca 2016r. uczniowie klasy Ic wraz z wychowawczynią panią Grażyną Zdybel przygotowali dla swoich rodziców małą uroczystość.
Na scenie pojawili się król i królowa, Czerwony Kapturek i wilk, elfy i Calineczka, kwiatowe wróżki, rybak i złota rybka, Jaś, Małgosia i czarownica, krasnale i Śnieżka. Dzieci wcieliły się w postaci z bajek, które wypowiedziały i wyśpiewały najpiękniejsze, płynące z małego serca, życzenia dla swoich kochanych rodziców. Zaproszeni goście z wielkim wzruszeniem w oku wysłuchali życzeń od swoich pociech. Na koniec przy dźwiękach piosenki „Życzymy, życzymy...” uczniowie wręczyli rodzicom przygotowane wcześniej upominki.
Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się małe spotkanie przy kawie i herbacie. Rodzice nie pozostali dłużni i w ramach podziękowań również przygotowali małe prezenty dla swoich dziatek.
„Ptasie radio” J. Tuwima w wykonaniu boćków z klasy II a. Bociany z klasy II b śpiewały, klekotały. Dołączyły się wróbelki z klas Ia, Ib, Ic i recytowały. Sikorki z klasy III poszły za przykładem boćków i też pięknie zaśpiewały. To był ptasi koncert uczniów kończący II część projektu „Od słuchania do czytania” - „Bociek Kajtek i przyjaciele”. Każda grupa słuchała książek czytanych przez swoje wychowawczynie. Następnie były zadania do wykonania: test ze znajomości lektury, krzyżówka, rysunki, zdjęcia ptaków, budki lęgowe, poznanie ornitologa Taczanowskiego i wiele innych. Wszystko po to, aby zasłużyć na tytuł „Ornitologa doskonałego” - „Tak jak Taczanowski”.
„Ptaki”, z klas I-III zasługują na pochwałę. Szpaki, które zamieszkały tuż obok szkoły w jednej z budek lęgowych to potwierdzają.
Na górnym korytarzu pojawiła się ciekawa wystawa. Kinga z klasy II a zaprezentowała ptasią rodzinę wykonaną z drewna lipowego. Te piękne ptaki wyrzeźbił jej dziadek, pan Jan, który skierował do nas ciepły list opisujący m.in. jego pasję.
Za pomoc w realizacji projektu serdecznie panu Janowi dziękujemy.
Projekt realizowały wychowawczynie klas I-III we współpracy z biblioteką.
31 maja, wycieczka klas II-III. W programie Muzeum Lotnictwa w Dęblinie i Farma Iluzji w Mościskach.
Szanowni Państwo nasza szkoła przystąpiła do konkursu
,,KOLOROWE BOISKA",
w którym szkoły rywalizują o budowę boiska szkolnego.
Serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji poprzez głosowanie.
Jak zagłosować?
W przeglądarkę wpisać Kolorowe boiska.
Wyszukać na tej stronie „Zespół Szkół w Jabłonnie”
Zagłosować podając swój adres email, aby głos był uznany trzeba potwierdzić na swojej poczcie oddanie głosu.
Wszystkim, głosującym z góry serdecznie dziękujemy !!!
Dyrektor ZS w Jabłonnie
30.05.2016 roku z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole
Samorząd Uczniowski zorganizował – GABINET MALOWANIA TWARZY.
Chętni uczniowie mogli mieć pomalowane twarze w pieski, kotki, pająki, motyle, biedronki, a także mogli stać się ulubionym super bohaterem.
Była świetna zabawa!
W prezencie na Dzień Dziecka dorośli przygotowali milusińskim niespodziankę. Ponownie zaprosili parę cyrkowców. Chwile niepokoju, zadziwienia, prób akrobacji cyrkowych i super zabawa.
Wszystkim dzieciom życzymy szerokiego uśmiechu i radości w sercu.
„Nasza mama”
Nasz mama jest kochana
Zawsze ma dla dzieci czas
Zwykle mama śpiewa dla nas
Ale dziś posłucha nas
Mama umie radę znaleźć
Kiedy ktoś kłopoty ma
Mama wcale się nie boi
Ani myszy ani lwa
Mama dużo wie o kwiatach
Wie co nocą robi jeż
Gdyby szła na koniec świata
Poszlibyśmy za nią też.
WSZYSTKO DZIŚ DLA MAMY
Pod takim hasłem odbyła się uroczystość poświęcona mamom, zorganizowana przez uczniów klasy IB pod kierunkiem wychowawczyni Lucyny Grzegorczyk. Uroczystość odbyła się dn. 25 maja 2016 r. Uczniowie uczcili ten ważny dzień wierszem, piosenką oraz wykonali taniec dla mam. Na koniec każda mama otrzymała życzenia i upominek od swojego dziecka. Uroczystość została zakończona wspólnym spotkaniem przy kawie i ciastku.
Wychowawczyni kl.I b
W ramach projektu „Teraz Polska -Trzyma formę” uczniowie klasy VI na lekcji matematyki przygotowali niskokaloryczne i zdrowe jadłospisy.
Dokonali podziału na grupy, wyszukali potrzebne przepisy, a następnie zostały wyznaczone składniki, które uczeń miał przynieść do szkoły.
Dnia 16 maja 2016r. podczas lekcji wychowawczej uczniowie przygotowali pyszne sałatki, koktajle i szaszłyki owocowe.
Wszystko świeże i samo zdrowie ;)
uczeń klasy VI B. Świątkowski
II międzyszkolny konkurs o Świętym Janie Pawle II pod hasłem ,, Iskra, która rozpala cały świat” odbył się 12 maja 2016r.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V oraz VI szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum z Gminy Jabłonna.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat życia i nauczania świętego Jana Pawła II. Motywowania do naśladowania Jego czynów.
Konkurs składał się z dwóch części:
W naszej szkole wyłoniono 3-osobową drużynę do rozgrywki finałowej wiedzy:
1. Patrycję Pielechę
2. Bartosza Świątkowskiego
3. Pawła Tyburczyka
Wytypowano też ucznia Michała Welmana z klasy Vb, który recytował poezję Jana Pawła II -
wiersz- ,,Nie lękajcie się”.
W wyniku podsumowania konkursu wiedzy o Janie Pawle II nasza drużyna zajęła II miejsce.
Uczniowie otrzymali dyplomy, puchar i nagrody.
Natomiast za konkurs z recytacji poezji Michał Welman z klasy Vb zajął I miejsce, otrzymał dyplom i nagrodę.
uczeń klasy VI B. Świątkowski
6 maja 2016 roku uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią, zaprosili całą Społeczność Uczniowską do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła wszystkich obecnych na tej uroczystości w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem KONSTYTUCJI 3 MAJA.
Nad oprawą muzyczną czuwała pani od muzyki - Anna Grzegorczyk.
Dzień ten był także okazją do uczczenia Święta Patrona Szkoły - STANISŁAWA KONARSKIEGO.
wychowawca kl.IV - M. Stachyra
XII Wojewódzki Konkurs Literacki – rozstrzygnięty!
Uczennica klasy Va Magdalena Niedźwiadek została laureatką konkursu literackiego pod hasłem „Dom”. Wzięło w nim udział 307 osób z całego województwa. Odpowiedziały one na zaproszenie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i napisały dwa wiersze lub utwór prozatorski.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w dniu 1 kwietnia 2016 r. w gmachu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. W tegorocznym konkursie młodzi twórcy zmierzyli się z problematyką zamkniętą w krótkim słowie – DOM. Za sukces uczestników tej edycji można uznać fakt, że wielu w nowy sposób próbowało przedstawić znany, odwieczny temat. W kategorii „szkoła podstawowa” Magda zdobyła wyróżnienie i nagrodę rzeczową za utwory „Wycieczka” i „Wolna sobota”. Jeden z jej wierszy znalazł się w zbiorku „Spotkajmy się w domu” wydanym przez WOK specjalnie z tej okazji. Znalazły się w nim wiersze i proza nagrodzone w tej edycji konkursu. Organizatorzy i członkowie jury złożyli gratulacje zwycięzcom, a szczególne słowa podziękowań skierowali w stronę nauczycieli – opiekunów, doceniając ich pracę z uczniami. Magdzie Niedźwiadek pomocą służyła nauczycielka języka polskiego – pani Maria Grzesiak, która udzieliła wielu cennych wskazówek, co zaowocowało sukcesem uczennicy.
Wręczeniu nagród towarzyszył koncert muzyki poważnej w wykonaniu uczennic Szkoły Muzycznej im. Szeligowskiego w Lublinie oraz profesjonalne recytacje nagrodzonych utworów poetyckich. To była wielka przyjemność dla Magdy i jej nauczycielki uczestniczyć w tak pięknej uroczystości. Magdzie towarzyszyła też mama – dumna z literackiego debiutu córki.
12 i 13 kwietnia 2016 roku chętni uczniowie klas IV -VI uczestniczyli w warsztatach piekarniczych w piekarni w Kraczewicach. Piekarnia Tadeusz Zubrzycki w Kraczewicach to rzemieślnicza rodzinna firma funkcjonująca na rynku od trzech pokoleń, hołdująca tradycyjnym wypróbowanym recepturom i smakom. Celem warsztatów „Od ziarenka do bochenka” było zapoznanie dzieci z tradycyjną metodą produkcji pieczywa. Podczas spotkania uczniowie poznają proces produkcji pieczywa, słuchają opowieści o tradycjach piekarnictwa, własnoręcznie wyplatają artystyczne chałki i bułeczki projektują swój wyrób piekarniczy, a potem ze smakiem się nimi zajadają. Dowiaduję się, że chleb jest podstawowym artykułem żywienia, od którego się nie utyje. I wracają do domów zadowoleni otrzymując ,, Medal Honorowy"- wybór „Najlepszego Piekarza” i „Najlepszej Piekarki”. Warsztaty zamyka wręczenie uczestnikom „Paszportów Turystycznych”, zachęcających do zwiedzania Obiektów Ekomuzeum Lubelszczyzny,
Zdrowych i rodzinnych
Świąt Wielkanocnych
życzy Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół w Jabłonnie.
Radosnego Alleluja!
W dniu 21 marca klasa VI
zorganizowała Klasowe Wielkanocne Spotkanie, podczas którego złożyliśmy sobie serdeczne życzenia,
a następnie zjedliśmy przygotowany przez uczniów i rodziców poczęstunek.
Zgodnie z tradycją 21 marca 2016 roku społeczność uczniowska Zespołu Szkól w Jabłonnie uroczyście świętowała nadejście wiosny.Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia inscenizacji pt. ,,Witaj, Wiosno”, którą zaprezentowali uczniowie klasy II b pod kierunkiem wychowawczyni Anny Kwiecińskiej i przy akompaniamencie pani Anny Grzegorczyk.Ten dzień pełen wiosennego klimatu z pewnością zachęci WIOSNĘ, by jak najszybciej do nas zawitała.
Nadeszły długo oczekiwane ferie zimowe. Od poniedziałku, 15 lutego możemy cieszyć się odpoczynkiem od obowiązków szkolnych i nauki. Niech ten wspaniały czas dostarczy wszystkim odpoczywającym niezapomnianych wrażeń, wielu ciekawych przeżyć, radości i uśmiechu.
Pamiętajmy o prostych zasadach,
które omawialiśmy niejednokrotnie podczas zajęć w szkole, a które zapewniają bezpieczeństwo.
W szkole spotykamy się 29 lutego 2016 roku.
Bezpiecznych ferii!