Nawigacja

  • Warsztaty taneczne

    21 listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoły (z podziałem na poszczególny grupy wiekowe) wzięli udział w warsztatach tańca nowoczesnego (breakdance). Organizowała je grupa Screamo Trick z z Nowego Sącza. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie akrobatycznym z elementami trickingu.

    Tricking to sport łączący w sobie elementy sztuki walk, akrobatyki, gimnastyki breakdance, saltami w powietrzu. Zajęcia pozwoliły na  naukę prostych, podstawowych kroków i figur tanecznych, ćwiczeń uspokajających. Tancerze wykonali elementy akrobatyczne z różnego rodzaju saltami w powietrzu oraz elementami związanymi za sztukami walki połączone z akrobatyką. Warsztaty były przede wszystkim zachętą dla uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu z całą rodziną i nie tylko.

    Było dużo zabawy,  nauki i radości. Był też przekaz edukacyjny i prozdrowotny: aby dobrze tańczyć i być tak sprawnym trzeba aktywnie brać udział w zajęciach ruchowych i właściwie się odżywiać. 

    Warzywa i owoce!

    Zdrowy styl życia.

    Zdrowe odżywianie się – to wszystko na co należy zwrócić uwagę każdego dnia.

    Całość występu została nagrodzona gromkimi brawami!

  • WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W NOWEJ DĘBIE

      i ZBROJOWNI RYCERSKIEJ W SANDOMIERZU - 14.11.2014

    Wycieczka miała na celu zwiedzanie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie,

    zwiedzanie fabryki, zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych oraz udział w warsztatach wyrobu bombek.

     Wszystkie ozdoby wykonywane są ręcznie. Jednym z etapów  zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie wydmuchiwał bańki.

    Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je we wrzącej wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione. W dalszym etapie wycieczki bombki dostają się do pomieszczenia, w którym panie zajmują się zdobieniem kul gdzie powstają prawdziwe arcydzieła. Dzieci przyglądały się pracy  pań i były pod dużym wrażeniem. Po zwiedzeniu fabryki każde dziecko miało możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić swoją własną bombkę, którą później otrzymało w prezencie.  Na pamiątkę pobytu każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

     

    Druga część wycieczki to miasto ojca Mateusza czyli Sandomierz, a w nim Rynek oraz Zbrojownia rycerska Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

    Zbrojownia rycerska w Sandomierzu - to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Tuż przy rynku swoją siedzibę ma Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. W zbrojowni w Sandomierzu można zobaczyć, a co najważniejsze i  najciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Dziewczyny mogą na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki. W każdym miejscu zbrojowni rycerskiej można sobie robić zdjęcia po to, aby mieć niesamowitą pamiątkę.

    Zbrojownia rycerska posiada dużą ekspozycję broni: piki, halabardy, włócznie, broni białej (miecze, topory, rapiery), tarcze, hełmy, armaty z 15 i 17 wieku, hakownice, muszkiety. Pośród tajemniczych pomieszczeń siedzibę znalazła "katownia" w której są dyby, pręgierz i maski hańbiące.

                                        

    W zbrojowni wszyscy mieli możliwość przymierzenia zbroi rycerskich oraz dawnych strojów. Każdy mógł wykonać dla siebie pamiątkową fotografię z mieczem lub kuszą w ręku.            

     

    Opiekę nad uczniami pełnili: pani Iwona de Silva, pani Małgorzata Stachyra, pani Maria Fedor i pan Radosław Filozof.

     

     

     

     

  • Wycieczka uczniów klasy II i III

            Dnia 13 listopada 2014 r. klasy: II i   III   wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek do Nowej Dęby oraz do Sandomierza.   Podczas wycieczki opiekowali się nami-

    p. L.Grzegorczyk,  p. B Kowalczyk,. p. J.Fidut, , p. P.Grzesiak

                Wycieczka wzbudzała wiele radości przed wyjazdem, gdyż uczniowie nie mieli okazji oglądać takiej fabryki. W dniu kiedy wyjeżdżaliśmy na wycieczkę uczniowie pojawili się w szkole rano. Zbiórka była o 7.45. Parę minut później wyjechaliśmy na wycieczkę. Przez całą drogę do Nowej Dęby uczniom towarzyszyła radość i uśmiech.

                Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce, gdzie zaczęliśmy zwiedzać fabrykę. Najpierw oglądaliśmy gabloty z pięknymi bombkami, później mieliśmy okazję zobaczyć jak powstają bombki. Następnie przeszliśmy do pracowni, gdzie dekorowano i ozdabiano bombki.

        Klasa  II i III też miała okazję dekorować własne bombki. Po dekorowaniu własnej bombki , poszliśmy robić zakupy; nie było to jednak łatwe, bo wybór był przeogromny i trudno było się na coś zdecydować. Zakupy trwały dość długo, aż każdy z nas znalazł coś dla siebie.

         Po udanym zwiedzaniu fabryki , wróciliśmy do autokaru i wyruszaliśmy w kierunku Sandomierza, który był kolejnym etapem naszej wycieczki.

         Gdy dotarliśmy na miejsce, wszystkim głód dawał się we znaki i dlatego pierwszym punktem programu był obiad, w restauracji poniżej zamku. Gdy głód został zaspokojony ruszyliśmy z przewodnikiem w kierunku rynku.

         Spacerowaliśmy po rynku, podziwiając zabytki i płosząc gołębie. Zobaczyliśmy zbrojownię i salę tortur. Mieliśmy okazję spotkać średniowiecznego rycerza, który z zapałem i w pełni humoru przedstawił nam "wspaniałe" życie księżniczek i rycerzy, które w rzeczywistości nie było takie kolorowe, a w walce na śmierć i życie nie było czasu na zaczesywanie grzywki. Mogliśmy usłyszeć, ciekawostki na temat różnych rodzajów broni, zbroi, jak również szczegółów mody średniowiecznej. Całe spotkanie było otoczone zgiełkiem śmiechu i zabawnej konwersacji.

         Widzieliśmy również zamek i spacerowaliśmy po alejkach dyskutując o miejscach, w których został kręcony film "Ojciec Mateusz”.

        Na koniec był czas, aby kupić pamiątki z Sandomierza, każdy chciał z czymś ciekawym wrócić. Gdy wyruszaliśmy w drogę powrotną, było już późno, a więc mieliśmy okazję zobaczyć , jak pięknie wygląda Sandomierz nocą. Do domów wróciliśmy około 20, byliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z ogromną ilością wrażeń i z upominkami.

                                                                                                                   Wychowawczynie klas

  •      Dnia 7 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    W montażu słowno muzycznym oraz prezentacji multimedialnej uczniowie klas IV a i IV b pod kierunkiem wychowawczyń pokazali trudne drogi Polaków do wolności.

         Uroczysta akademia została również przedstawiona po Mszy św. za Ojczyznę odprawionej w kościele parafialnym w niedzielę 9   listopada..   

  • „Jabłoneczki” dziękują

    Pani Wójt i Radnym naszej gminy.

                    W dniu  6.11.2014r. delegacja członków Zespołu Tańca Ludowego „Jabłoneczki” z panią Dyrektor szkoły Elżbietą Migasiuk i nauczycielami prowadzącymi zespół, gościła z wizytą u pani Wójt Gminy Jabłonna Violetty Rudzkiej.

                                Zespół Tańca Ludowego „Jabłoneczki” składa serdeczne podziękowania pani Wójt Gminy Jabłonna oraz Radnym naszej gminy, za otrzymane środki finansowe dla zespołu. Zakupione zostały za nie dodatkowe stroje. Dzięki nim ciekawsza będzie prezentacja folkloru kolejnych regionów Polski i kultywowanie rodzimych tradycji.

    Podziękowania kierujemy również do członkiń Zespołów Śpiewaczych  Kół Gospodyń z Jabłonny i terenu naszej gminy dzięki, którym zakupiliśmy ciupagi i chusty dla naszego zespołu.

                                                                                                       Dziękujemy

  • Żywe lekcje historii

        cieszą się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. To ciekawa podróż w odległe czasy. Poznawanie tajemnej i pełnej kontrastów epoki średniowiecza.

    Kolejny raz w naszej szkole odbyła się nauka i zabawa dla uczniów klas III - VI w wykonaniu ,,Grupy Artystycznej Zarys Dziejów".

    A jak bawili się nasi uczniowie możemy oglądać w albumie fotograficznym. Zapraszamy.

  • DZIEŃ NAUCZYCIELA

    14.10.2014

        DRODZY NAUCZYCIELE!

            W dniu tego wspaniałego święta, za trudną pracę z nami i okazane serce, chylimy głowy w ogromnej podzięce.

           Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia! Praca wychowawcy to praca niełatwa, bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie

                                                        życzenia  składają

                                                                                       członkowie Samorządu Uczniowskiego,    

                                                                                 uczniowie i mali wychowankowie 

                                                                                                                                               Zespołu Szkół w Jabłonnie                                                                 

                                    

  • 14 październik

        Dzień Edukacji Narodowej, zwany również Dniem Nauczyciela. Jak co roku każdy nauczyciel oraz inny pracownicy szkoły obchodzą swoje święto. Uroczystości z okazji tego dnia nie zabrakło również w naszym Zespole Szkół.

    Dzień Edukacji Narodowej, stanowi   szczególną okazję do wyrażenia podziękowań i życzeń dla wszystkich pracowników oświaty.

                     W dniu tego wspaniałego święta, 
                       za trudną pracę z nami i okazane serce, 
                        chylimy głowy w ogromnej podzięce.


     Takimi to słowami uczniowie klasy III dziękowali pracownikom naszej szkoły w przeddzień święta DKEN. Uroczysta akademia odbyła się w sali gimnastycznej, na której zebrali się wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie, grupy przedszkolne oraz rodzice. Wszyscy z uwagą obserwowali montaż słowno- muzyczny zakończony pokazem tańca w wykonaniu uczniów klasy III.    Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni – p.L.Grzegorczyk, oprawę muzyczną przygotowała p.A. Grzegorczyk

                              Organizatorzy - klasa III z wychowawczynią 

     

     

                   

     

         .

  • Bądź bezpieczny

    Chcesz przejść przez ulicę? Bardzo łatwo.

    Uważać tylko musisz na światło.

    Gdy sie zapali czerwone oko - stój!

    Bo z policją będziesz miał kłopot.

    Przy zółtym swietle zachowaj spokój,

    Nie dając jeszcze na jezdnię kroku!

    Sygnał zielony - znak - droga wolna.

    Ale pamiętaj, nie droga polna,

    Tylko ulica bardzo ruchliwa,

    Gdzie o wypadek nietrudno bywa.

                

              Aby zachęcić uczniów do propagowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

                                                   uczniowie klas IV a i IV b wykonali plakaty ,,Moja bezpieczna droga do szkoły".

    To tylko niektóre z nich wyeksponowane na tablicy na górnym korytarzu.

     

                                                                                                

                                                                                     

  • Dzień Chłopaka

        30 września 2014 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy zostali obdarowani drobnymi upominkami i życzeniami.

    Po ogłoszeniu wyników konkursu -

    Misterem Szkoły klas IV - VI został Kozak Krzysztof z klasy IVa,

    Vice Misterem - Kostek Antoni z klasy IVb.

    Młodszym Misterem w klasach I-III wybrano Kosiarczyka Karola z klasy III i Maj Jakuba z klasy II.

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy godnego reprezentowania tego tytułu.

                                              Wszystkim chłopcom składamy  najlepsze życzenia i dużo uśmiechu.

                                                                                                       Społeczność Uczniowska ZS

     

     

     

  • Sprzątamy świat

     

    Akcja ,, Sprzątanie Świata”

    W piątek 19 września 2014 roku uczniowie klasy IVa pod opieką wychowawczyni wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata". Wyposażeni w rękawiczki i worki posprzątali teren przed budynkiem szkoły oraz pobocze i przydrożny rów od ronda przy drodze do Wierciszowa do parkingu przy kościele parafialnym.

    Na razie teren wokół szkoły jest czysty, zobaczymy na jak długo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

                                                                                                                                        

     

     

  • Wybory do SU

                      W wyniku przeprowadzonych wyborów Radę Samorządu Szkolnego w naszej szkole tworzą:

    Dziedzic Olga  klasa VI - przewodnicząca

    Kozak Krzysztof  klasa IVa - zastępca

    Adamek Aleksandra  klasa VI - skarbnik

    Filozof Patryk  klasa IVa - sekretarz

    Opiekunami SU zostały panie - Grzegorczyk Anna i Iwona De Silva.

    Gratulujemy i życzymy udanej i wytrwałej  pracy.

     

  • KOLOROWA ZAKRĘTKA

    SPEŁNIA MARZENIA POTRZEBUJĄCYCH

    NIE WYRZUCAJ -TYLKO WRZUCAJ

    do pudełka z takim napisem, znajdującego się w bibliotece.

     

    Dotychczas zebraliśmy:

    w II semestrze roku szkolnego 2010/2011 - 49 kg

     rok szkolny 2011/2012 - 55 kg

    rok szkolny 2012/2013 - 154 kg

    rok szkolny 2013/2014 - 140 kg

     

    POMAGAMY

    Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, oraz w roku szkolnym 2011/2012 Dominikowi z Krakowa.

    Od września kontynuujemy!

    Zbieramy i POMAGAMY!

                     Koło Przyjaciół Biblioteki

  •                                                                                                                                               

    ,,Żegnamy lasy, łąki i pole.
    Jutro, pojutrze będziemy w szkole.                                                                                             

    Żegnamy góry, żegnamy morze.                   
    Wracamy zdrowi, w świetnym humorze

    Piękne jest lato, miłe, wesołe.

    Lecz dziś z radością witamy szkołę".

    CZ. JANCZARSKI "POWITANIE"

     

    1 września 2014 roku w Zespole Szkół w Jabłonnie

    zainaugurowano rok szkolny 2014/2015.

     

        - Dziś rozpoczął się kolejny rok szkolny – powiedziała pani dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonnie  Elżbieta Migasiuk.   To kolejny rok pracy i nauki, zdobywania wiedzy,  rozwijania zainteresowań oraz poznawania serdecznych przyjaciół. Oby był dla wszystkich uczniów bezpieczny i szczęśliwy.

          Nowy rok szkolny to także nowe wyzwania dla rodziców. Niech każdy rodzic spełnia się w swojej roli jak najlepiej, a dzieci niech przynoszą dużo radości. Życząc uczniom jak najlepszych wyników w nauce, owocnej pracy nauczycielom i pracownikom oraz dalszej dobrej i satysfakcjonującej współpracy ze szkołą rodzicom, Pani dyrektor poprosiła o przejście do sal lekcyjnych  i spotkania  z wychowawcami poszczególnych klas.

                                                                                                                       

     

     

     

         

     

  • „Jabłoneczki” podczas Gminnych Dożynek w Piotrkowie

        24 sierpnia zespół  „Jabłoneczki” wystąpił podczas Gminnych dożynek w GCK w Piotrkowie.

    W ramach konkursu „Kultywowanie miejscowych tradycji” wykonał program pieśni i tańców z naszego regionu.

    A po występach – było bardzo wesoło i zabawnie. Co widać na załączonych zdjęciach.

                                                                           

  • Wakacje, Wakacje,...

    WAKACJE 2014

                                          

     

            Minął kolejny rok  wspólnej pracy. Nadszedł wyczekiwany czas odpoczynku. Wszystkim  życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, dużo wrażeń i przygód, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

                                                                                     Dyrekcja i Rada Pedagogiczna ZS w Jabłonnie

  • Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

            Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014, która rozpocznie się  około godziny 1000 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

    Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. w Kościele Parafialnym o godzinie 900 .

                                                                                             Zapraszamy

                                                                                                         Dyrekcja i Rada Pedagogiczna ZS w Jabłonnie

                                            

  • JUBILEUSZ 10-LECIA ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO

      

                17.06.2014r. w Zespole Szkół w Jabłonnie  świętowaliśmy Jubileusz 10-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Jabłoneczki”.

            Zespół Tańca Ludowego „Jabłoneczki”  powstał w 2004r.   z inicjatywy nauczycieli  mgr Anny Grzegorczyk i mgr Anny Kwiecińskiej  pracujących z zespołem do dnia dzisiejszego. Działa pod honorowym patronatem pani Dyrektor mgr Elżbiety Migasiuk, której zawdzięcza również swoją nazwę i starania o piękne stroje.

    Zespół kultywuje tradycje regionalne, w jego repertuarze znajdują się głównie  tańce lubelskie oraz innych regionów Polski.

    W skład zespołu wchodzą uczniowie naszej szkoły. „Jabłoneczki” prezentowały się wielokrotnie podczas uroczystości szkolnych, gminnych i powiatowych.

          W jubileuszu wzięli udział zaproszeni goście:

    władze naszej gminy - p. Wójt Violetta Rudzka z  zastępcą p. Krzysztofem Małeckim, Przewodniczący Rady Gminy p. Roman Dąbek oraz  Radni, Dyrektorzy szkół z terenu gminy, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Piotrkowie- p. Teresa Skwarzyńska,  Zespoły Śpiewacze Kół Gospodyń Wiejskich z Jabłonny, Piotrkowa, Tuszowa, Skrzynic, Chmiela i Czerniejowa, Nauczyciele, Rodzice uczniów, Absolwenci-byli członkowie zespołu oraz uczniowie naszej szkoły i przedszkola.

    Zespół Tańca Ludowego „Jabłoneczki” wystąpił z programem wybranych pieśni i tańców.

    Historię zespołu przybliżyła w skrócie przedstawiona prezentacja sięgająca początków jego istnienia i archiwalnych zdjęć z występów całego dziesięciolecia.

        Miłą niespodzianką jest finansowe wsparcie na zakup kolejnych strojów dla zespołu, które przekazała na ręce p. Dyrektor Elżbiety Migasiuk -pani Wójt Violetta Rudzka wraz z przewodniczącym Rady Gminy p.  Romanem Dąbkiem i Radnymi.

    Spotkanie zakończono słodką degustacją pięknych jubileuszowych tortów.

                                 Wszystkim Uczestnikom Dziękujemy za poświęcony Nam czas i  życzenia.

                                                                                                             Organizatorzy

  • ZAPROSZENIE

    10 LAT

                     ZESPOŁU TAŃCA LUDOWEGO ,,JABŁONECZKI"                

                                     

          Zespół Tańca Ludowego ,,Jabłoneczki"

    ma zaszczyt zaprosić

    Rodziców, uczniów, sympatyków, absolwentów - szczególnie byłych członków zespołu

    na uroczystość 10-lecia swojej działalności,

    która odbędzie się dnia 17.06.2014 roku

      w Zespole Szkół w Jabłonnie o godz. 1100

                                                                                                       Organizatorzy

                                                                                                        

     

     

     

                                  

                                                                                     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

                                                                           

  • Mała pszczoła wiele zdola.......

    MAŁA PSZCZOŁA WIELE ZDOŁA

    MOJA PRACA CZŁOWIEKOWI SIĘ OPŁACA

            Hasła, które przyświecały realizacji części szkolnego projektu o pszczole.

            Pod kierunkiem Koła Przyjaciół Biblioteki została przygotowana dekoracja dolnego korytarza. Każdy z oddziałów uczniowskich otrzymał do pokolorowania pracę prezentującą formę ochrony pszczół. Do niej dołączyliśmy hasła. Z elementów powstała ciekawa wystawa tematyczna o ochronie tego owada pod hasłem ,,Mała pszczoła wiele zdoła".

    Przy lampach sufitowych zawisły wykonane przez nas pszczoły. Każda pszczoła prezentuje ilustrację ,,od kwiatka do owoca".

    Obok biblioteki kolejna tablica informacyjna o społeczności i zadaniach pszczół oraz o Chinach - kraju gdzie w niektórych rejonach nie ma pszczół.

    Pierwszaki przygotowały prace plastyczne - plaster miodu i imiona dla naszych pszczół. PYŁKA  takie imię dla jednej z pszczół wybrała Małgosia Kostek z klasy I. Pyłka zaprasza do zapoznania się z informacjami na gazetce o tym pożytecznym owadzie.

     

    Niech nigdy nie sprawdzą się słowa poniższej myśli:

    ,,Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia.

    Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania.Zabraknie więc roślin, potem zwierząt,

      wreszcie przyjdzie kolej na człowieka..."  Karol Darwin

                                                            A jak  wspaniale to  wygląda możemy obejrzeć  w albumie fotograficznym.

                                                                                                                             A trochę więcej odwiedzając naszą szkołę.

                                                                                                                                                   Zapraszamy  Koło Przyjaciół Biblioteki

                                                                                                                     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKÓŁ W JABŁONNIE
    Jabłonna Druga 45
    23-114 Jabłonna
    woj. lubelskie
  • 81 56 105 25

Galeria zdjęć