Nawigacja

  • FILMOWY SKRÓT WIZYTY MŁODZIEŻY Z UKRAINY

  •  

     

     

     

    BABCIU, DZIADKU KOCHAMY WAS!

     

    25-26 stycznia 2018 roku w oddziałach przedszkolnych

    odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

                                                          Podziwom i zachwytom nie było końca.

  • FERIE ZIMOWE 2018

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Życzymy miłego i bezpiecznego odpoczynku

    podczas ferii zimowych.

    Spotykamy się w szkole na zajęciach edukacyjnych 12 lutego 2018 roku.

                                                                   Społeczność uczniowska ZS w Jabłonnie

     

     

  • "Bóg się rodzi, moc truchleje".

            Nadchodzi piękny, rodzinny czas spędzany z najbliższymi. Niedługo wszyscy siądziemy do wigilijnej wieczerzy, połamiemy się opłatkiem i zaśpiewamy kolędy. Dziś miło spędziliśmy czas przy klasowych wigiliach razem z kolegami, wychowawcami, nauczycielami. Były również chwile refleksji i zadumy podczas szkolnych jasełek, które wraz z uczniami z kl. III B, II B i 7 A przygotowały panie Ewa Milewska i Agnieszka Pytka.

                                                                               Wesołych Świąt!

                                                                    pani A. Pytka

     

  • ,,Moja przygoda w szkolnej bibliotece ze znanym lublinianinem”

               30 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie został rozstrzygnięty IV Wojewódzki Konkurs Literacko – Plastyczny Poświęcony Bibliotekom Szkolnym ,,Moja przygoda w szkolnej bibliotece ze znanym lublinianinem.”

     

    Do konkursu plastycznego pani bibliotekarka Jolanta Fidut zgłosiła 2 prace czytelniczek z naszej szkolnej biblioteki: Antoniny Kubić z kl.IVb i Moniki Vlasak z klasy Va.

     

    Tosia na bohaterów swojej pracy wybrała braci Vetterów, natomiast Władysław Taczanowski to bohater pracy Moniki. Zarówno Vetterowie, jak i Taczanowski poprzez swoje życiowe drogi związani byli z Lublinem ,

    jak również z Jabłonną.

     

    Ze 128 prac plastycznych jury nagrodziło:

     

    I miejsce w kategorii klas IV – Antonina Kubić,

    II miejsce w kategorii klas V – Monika Vlasak.

    Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     

    Wręczenie nagród zostało uświetnione przedstawieniem pt, ,,Szczupak lub lin” w wykonaniu uczniów SP 10

    i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej.

    Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin – Pan dr Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Bibliotek Główna UMCS, Biblioteka Uniwersytecka KUL, Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. KEN oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego.

                                                                                        pani Jolanta Fidut               

     

     

  • UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ....2017

         23 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej, w obecności Pani Haliny Dziurdzińskiej - Sekretarza Gminy Jabłonna, Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego, społeczności szkolnej, przedszkolnej i wzruszonych rodziców, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Jabłonnie.

         Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przed publicznością recytując wiersze i śpiewając piosenki. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

    Aktu pasowania dokonała Pani Beata Szyszka - Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonnie. Na pamiątkę tego szczególnego dnia uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców i Wójt Gminy w Jabłonnie. Po uroczystości uczniowie udali się na przyjęcie przygotowane przez rodziców.

    Witamy w gronie społeczności szkolnej i życzymy wielu sukcesów.

     

    Uroczystość przygotowały Panie: Anna Kwiecińska - wychowawczyni klasy I, Anna Grzegorczyk, Lucyna Grzegorczyk i Edyta Śliwińska.

                                                                                                                          pani A. Kwiecińska

  • 21.XI.2017 Dzień Życzliwości

    Warto być życzliwym. Czyli jakim?

    Bezinteresownym, tolerancyjnym, wrażliwym, nigdy nie opuszczającym ludzi w potrzebie.

    Niby proste, niby wiemy, ale nie zawsze pamiętamy.

    Jeszcze trudniej nam dostrzec takich ludzi wokół siebie i po prostu powiedzieć DZIĘKUJĘ.

    Jak co roku na szkolnym korytarzu wyrosło drzewko życzliwości. Każdy mógł napisać na listku podziękowanie lub pozdrowienie dla życzliwej mu osoby. Nie było łatwo ubrać to w odpowiednie słowa.

    Nielicznym się udało.

    Marcin, Kinia, Maciek – te osoby pewnie znacie.

    Weronika, Manu, Agata - dziewczynki podobne do kwiata.

    Kacper, Bartek, Gabrysia - przyjaźnię się z nimi nie od dzisiaj.

    Lesia, Magda, Patryk, Adam – chętnie z nimi pogadam.

    Aga, Filip, Maciek, Oliwia – każda z tych osób mnie zadziwia!

    Dawid, Karol, Wera – dobrzy i pomocni są nieraz.

    Asia, Kinga oraz Gabrysia – są dobre jak złote serce misia.

    A ja? Ja na końcu stoję, lecz złożyć Wam życzeń się nie boję!

                                                                                             Zuzia Fit


     

    Czekamy na wyniki głosowania na Życzliwą i Życzliwego.

    Na życzliwość „nakręcały” kolejny rok panie Renata Czapska i Jolanta Fidut

    oraz Zdzisława Magdziak i Ewa Milewska.

    Bądźmy życzliwi nie tylko od święta, ale i na co dzień.

                                                                                              pani Jolanta Fidut

     

  • Piąty dzień wizyty ukraińskich gości w szkole, w Jabłonnie

           Piąty dzień wizyty upłynął pod znakiem zwiedzania Lublina, które rozpoczęliśmy od Zamku Lubelskiego, a w nim Kościół Trójcy Świętej nazywany Kaplicą Zamkową jako jeden z najcenniejszych i najciekawszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. Jest to miejsce, w którym spotkała się i współistnieje kultura Wschodu i Zachodu. Następnie razem z Panią przewodnik i tłumaczem na język ukraiński wyruszyliśmy  przez Bramę Grodzką na wędrówkę po Starym Mieście. Choć Stare Miasto w Lublinie nie jest największe, to znajduje się w jego obszarze całkiem sporo wartych zobaczenia obiektów. Jest zdecydowanie najpiękniejszą częścią Lublina, a Brama Krakowska jednym z charakterystycznych i najbardziej rozpoznawalnych symboli lubelskiego Starego Miasta. Nasi goście zobaczyli także Archikatedrę Lubelską jako jeden z najstarszych barokowych obiektów, zespół klasztorny O. Dominikanów wraz z częścią muzealną, oraz  ok. 300-metrową trasę turystyczną biegnącą pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta.  Następnie spacerkiem przez reprezentacyjną część miasta tj. deptak, Plac Litewski i Krakowskie Przedmieście dotarliśmy do Centrum Spotkania Kultur, które mieliśmy okazję zwiedzić łącznie z wielką salą operową, a z oszklonej platformy na dachu, podziwiać panoramę Lublina.

    Wiesława Herecka

    V-ce dyr. Zespołu Szkół w Jabłonnie

  • Czwarty dzień pobytu ukraińskiej młodzieży w Zespole Szkół w Jabłonnie

     

            Kolejny dzień pobytu naszych ukraińskich gości rozpoczął  się wizytą w Szkole Podstawowej w Tuszowie.  Powitała nas Pani dyrektor Agnieszka Nawłatyna i zaprezentowała swoją szkołę. Opowiedziała o jej osiągnięciach, tradycji, wydarzeniach szkolnych. Zaś najmłodsi uczniowie zorganizowani w grupie tanecznej pod opieką Pani J. Goszczyńskiej nie tylko pięknie zatańczyli, ale również zaprosili do wspólnej zabawy naszych gości. Wyjechaliśmy z tej gościnnej szkoły obdarowani słodkimi pierniczkami z wizerunkiem szkoły. Kolejna szkoła na naszej trasie to Szkoła Podstawowa w Czerniejowie. Pod nieobecność Pani dyr. Wandy Pacek naszą grupą zajęły się Panie M. Zarzecka i U. Oberda. Również zaprezentowały szkołę, zaprosiły do klas na zajęcia, opowiedziały o historii szkoły i codziennej pracy. Po powrocie do szkoły w Jabłonnie, uczniowie polscy i ukraińscy wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Ośrodek Teatralny w Skrzynicach. Zaś po obiedzie spędzili miło na dyskotece specjalnie dla nich zorganizowanej.

    Wiesława Herecka

    V-ce dyr. Zespołu Szkół w Jabłonnie

     

  • Trzeci dzień pobytu ukraińskich gości w Zespole Szkół w Jabłonnie

         Trzeci dzień pobytu upłynął pod znakiem zwiedzania. Pierwszym przystankiem na naszym szlaku była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego przy pl. Wolności w Lublinie. Dzięki przychylności dyrekcji biblioteki, dział Zbiorów Specjalnych zaprezentował zwiedzającym najcenniejsze zbiory z tego  działu : starodruki, dokumenty z życia społecznego mienionych lat, mikrofilmy o Lublinie i Żytomierzu. Uczniowie i nasi ukraińscy goście mogli zobaczyć wypożyczalnię książek i odwiedzić księgarnię. Była to bardzo pouczająca lekcja przekazana w niezwykle barwny i interesujący sposób.

        Drugi przystanek, to zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich, we wsi Kozłówka. Obecnie pałac jest siedzibą muzeum. We wnętrzach, które zachowały autentyczny wystrój z przełomu XIX XX wieku znajdują się piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, zgromadzona jest również niezwykła kolekcja malarstwa (przeważają portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które swego czasu stanowiły dawne wyposażenie pałacu.

         Trzeci etap zwiedzania to Port Lotniczy w Świdniku, a na koniec trochę zakupów w Centrum Handlowym Felicyty. Choć zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy o godz. 16 na obiadokolację do  naszej szkoły.

    Wiesława Herecka

    V-ce dyr. Zespołu Szkół w Jabłonnie

  • Drugi dzień pobytu ukraińskich gości w Zespole Szkół w Jabłonnie.

    Drugi dzień pobytu naszych ukraińskich gości upłynął pod znakiem poznawania systemów edukacji ościennych szkół wyróżniających się spośród sobie podobnych. Pierwszą szkołą, która otworzyła przed nami swoje gościnne podwoje, był Zespół Szkół im. Ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, do której z wielką serdecznością przyjął nas - dyrektor Henryk Dudziak. Szkoła razem z młodzieżą polską, od 6 lat kształci w swoich murach młodzież z różnych zakątków Ukrainy. Obecnie jest tam 82 uczniów tej narodowości. Mieszkają w internacie, uczą się języka polskiego i w tym języku zgłębiają naukę na różnych zajęciach edukacyjnych. Jest tu doskonała baza sportowa czego mieli okazję doświadczyć nasi goście, między innymi spędzając mile czas na krytym basenie. Uczestniczyli w dwóch lekcjach , razem ze swoimi rodakami pobierającymi tu naukę. Obejrzeli szkołę, po której oprowadził ich osobiście Pan dyr. Dudziak. Po smacznym obiedzie wyruszyliśmy do kolejnej placówki, tym razem do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, z jedyną w całej Polsce, unikalną specjalnością pszczelarską. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pracownie pszczelarskie, pracownię gotowania, zwiedzili muzeum pszczelarstwa, obejrzeli gospodarstwo rolne posiadające między innymi konie dla klasy jeździeckiej. Z obiektami tej placówki zapoznawał naszych gości uczeń narodowości ukraińskiej pobierający tu naukę od 3 lat. W Pszczelej Woli również kształci się wielu młodych ludzi różnej narodowości. A może ktoś z naszych gości za jakiś czas postanowi w Polsce zdobyć wykształcenie i może to być jedna z wyżej przedstawionych szkół.

    Wiesława Herecka

    V-ce dyr. Zespołu Szkół w Jabłonnie

     

     

     

  • Goście z Ukrainy

     

      Zaledwie minęło pół roku od wydarzenia związanego z pobytem Węgrów, Rumunów, Litwinów, Łotyszy, Turków, Hiszpanów i Włochów w byłym gimnazjum w Jabłonnie, ponownie na korytarzach szkoły w Jabłonnie rozbrzmiewa obcojęzyczny gwar. Tym razem za sprawą 22-osobowej grupy młodych Ukraińców przybywających do nas pod opieką nauczycieli: Ludmiły Kozak i Rusłana Maievskiego, ze szkół w Teterivce i Denyszyn ,gromady Teterivka w obwodzie Żytomierskim na Ukrainie.

     W niedzielę ( 19 listopada br.) późnym popołudniem 22 rodziny z terenu naszej gminy przyjęły na tydzień do swoich domów naszych ukraińskich gości. W szkołach, do których chodzą uczą się także języka polskiego. Niektórzy pochodzą z rodzin o polskich „korzeniach”, a komunikują się z polskimi koleżankami i kolegami w języku ukraińskim, polskim, angielskim oraz rosyjskim.

     Pierwszy dzień pobytu upłynął na poznawaniu miejsca, w którym zamieszkali, szkoły oraz nawzajem siebie. Po powitaniu gości przez dyrekcję Zespołu Szkół w Jabłonnie oraz władze Gminy Jabłonna i obejrzeniu całego obiektu szkolnego, podzieleni na niewielkie grupy uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli. Aby uprzyjemnić pobyt uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych przygotowali pokaz talentów. Były to: piosenki, tańce, pokazy baletowo- akrobatyczne oraz fragment bajki „Kopciuszek” w uwspółcześnionej wersji teatralnej. Ukraińska młodzież również pięknie się zaprezentowała opowieścią o swojej szkole, śpiewem i tańcem. Nic tak nie integruje grupy jak wspólna zabawa, tym razem na zajęciach sportowych, które zorganizowano na koniec pierwszego dnia pobytu. Przed nami jeszcze 5 dni spotkań, wyjazdów, zwiedzania i wspólnej zabawy. Dołożymy wszelkich starań, aby uprzyjemnić czas naszym gościom, dostarczyć niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień czego serdecznie im życzymy.

    Wiesława Herecka

    V-ce dyr. Zespołu Szkół w Jabłonnie

  •           W dniach 20.11.2017 – 24.11 gościmy w naszej szkole 22 uczniów z Ukrainy wraz z ich opiekunami. Chcemy pokazać kolegom i koleżankom, jak funkcjonuje nasza społeczność, jak wyglądają lekcje, zajęcia sportowe, zabawy i życie rodzinne. Będziemy razem m.in. zwiedzać Lubelszczyznę (Kozłówkę, Lublin, port lotniczy  w Świdniku), uczestniczyć w warsztatach teatralnych, poznawać zasoby Biblioteki Wojewódzkiej. Odwiedzimy rówieśników w szkołach w Bychawie, Pszczelej Woli, Tuszowie i Czerniejowie. Zrelaksujemy się na basenie, zintegrujemy w dyskotece szkolnej, a wieczorem w naszych domach pogadamy o młodzieżowych sprawach. Liczymy na wiele fajnych wrażeń oraz na nowe ciekawe znajomości. Mamy nadzieję, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich nauczycieli, dyrektorów szkół ościennych, nas i naszych rodziców, również goście będą miło wspominać pobyt w Jabłonnie.

                                                                                                         pani A. Brzozowska

  •          15 listopada uczniowie naszej szkoły z klas; II, III a, III b, III c wybrali się wraz z wychowawczyniami do Sandomierza oraz do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.

    Spacer po urokliwych uliczkach Sandomierza sprawił dzieciom wiele radości. Jednak największą atrakcją była zbrojownia, gdzie rycerz Łukasz, w niezwykle zabawny sposób, przybliżył nam historię tego miasta.

    Kolejnym etapem wycieczki była Nowa Dęba. Tam dzieci miały możliwość poznania, podczas zwiedzania fabryki, całego procesu technologicznego produkcji bombki oraz przypatrzenia się, jak panie z działu ,,dekoracja” ręcznie nanoszą na nie przepiękne wzory. Podczas warsztatów plastycznych każde dziecko ozdobiło swoją bombkę według własnego pomysłu.

                                                                                                     wychowawczyni kl.IIIc -  G. Zdybel

  • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

               11listopada to ważna data dla wszystkich Polaków - Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości.

    W przededniu tego święta uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Stachyry montażem słowno - muzycznym uczcili wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli.

    Oprawę muzyczną przygotowała pani Anna Grzegorczyk, za co bardzo dziękujemy.

        Podczas tej szkolnej uroczystości nasi uczniowie mieli możliwość oglądania eksponatów wojennych zgromadzonych przez uczniów II klasy gimnazjalnej -  Janka  i Dawida. Chłopcy zaprezentowali swoje zdobycze, przekazując wiele ciekawych informacji. Dziękujemy chłopcom za przekazaną wiedzę i życzymy dalszego zgłębiania swoich pasji.

                                                                                                                                 Wychowawczyni M. Stachyra

  • Niezwykłe spotkanie w GCK w Piotrkowie

               W dniu 6 listopada 2017 roku uczniowie klasy I i II brali udział w bardzo ciekawym spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Zofią Stanecką. Spotkanie to dostarczyło im ciekawych doznań. Dzieci miały możliwość osobiście poznać kogoś, kto pisze dla nich książki i opowiadania, zadać pytania związane z powstawaniem nowych książek, otrzymać autograf i dedykację od pani Zofii.

             W tych miłych chwilach dzieciom towarzyszyły ich wychowawczynie pani  Anna Kwiecińska, pani  Bożena Kowalczyk oraz pani bibliotekarka Jolanta Fidut.

                                                                                                      wychowawczyni  klasy II B. Kowalczyk

                                                                                                                                                                                                                   

     

  •                 

                                     ,,WYKSZTAŁCENIE TO DOBRO,

                            KTÓREGO NIC NIE JEST W STANIE NAS POZBAWIĆ"                             

     

    W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi

              życzymy wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom  i Pracownikom Naszego Zespołu

              dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych,

              jak również uśmiechu  każdego dnia.

                                                                         Samorząd Uczniowski, Uczniowie i Przedszkolacy

                                                                            

                                                                      

  • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! - pod takim hasłem 29 września 2017 roku odbywał się w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 3885 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza szkoła. Koordynatorem lokalnym w naszej placówce była nauczycielka matematyki- pani Maria Fedor
       Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi znajomością trudnych przypadków mnożenia.

        Otrzymane certyfikaty są motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole, a dla dorosłych miłą pamiątką.
    Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji.

                                                                                                                          pani M. Fedor

  • Największy zakup książek w historii szkolnej biblioteki.

              

                 Biblioteka Zespołu Szkół w Jabłonnie zakwalifikowała się do rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3”.

    Program umożliwił zakup książek. Na ten cel biblioteka otrzymała 15 tysięcy złotych (12 tys. dotacja + 3 tys. środki własne).

    Wybór tytułów bardzo trudny. Priorytetem były lektury, zwłaszcza, że zmienił się ich kanon. Reszta to różnorodne potrzeby czytelników, którzy zgłaszali swoje propozycje. Z nich powstała długa lista książek. Potem zakupy.

    Zanim książki trafią na półki, postanowiliśmy zobaczyć, ile to jest 15 tys. … w książkach!

    Z pomocą pospieszyli Weronika z IV a i Dawid z IV b, pod opieką pani bibliotekarki i A. Brzozowskiej zbudowali książkowe wieże, przeliczyli egzemplarze i wyszło ….897 książek!

    Teraz czytelnicy muszą uzbroić się w cierpliwość. Książki po opracowaniu będą trafiać na półki i do ich rąk.

     

                                             Przyjemnej lektury!

     

     

  •  SPRZĄTANIE ŚWIATA

    W dniu 14 września klasa VII a włączyła się do akcji "Sprzątanie Świata", której hasło w tym roku brzmiało - „Nie ma śmieci - są surowce". Tym samym dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji, która odbyła się w całej Polsce w dniach 15-17 września.

     

    Uczniowie po raz czwarty pod opieką wychowawczyni zbierali śmieci na terenie otaczającym szkołę oraz przy drodze obok szkoły. 

     

                      

     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKÓŁ W JABŁONNIE
    Jabłonna Druga 45
    23-114 Jabłonna
    woj. lubelskie
  • 81 56 105 25

Galeria zdjęć